DOTA 2 South East Asia

GEST SEA Cup

Results:


Team Malaysia

CSW

Invited Teams:

     
   

Prize Pool:

  • 3,000USD

Main Event:

Qualifiers:

Bracket:

Lobby Setup:

  • Server: Singapore
  • Radiant: Upper team in the bracket
  • First Pick: Random
  • Spectator: Enable
  • Version: Tournament
  • Mode: Captain Mode

Schedules:

Saturday, 14 March 2015 (SGT)

  • 1300 – 1400 Check In
  • 1400 – 1430 Bracket Preparation
  • 1430 Round 1 – BO1
  • 1600 Round 2 – BO1
  • 1730 Round 3 – BO1
  • 1900 Round 4 – BO1

Sunday, 15 March 2015 (SGT)

  • 1430 Round 5 – BO1
  • 1600 Round 6 – BO1
  • 1730 Round 7 – BO1
  • 1900 Round 8 – BO1

Registered Teams:

  1. Australia or Malaysia
  2. SEAcret
  3. Hollow 4
  4. Team ICE`
  5. Keydin+4Friends
  6. SEAKING
  7. Pasukan Panglima
  8. Infitnity Rises
  9. DQKing
  10. Team NewWorld
  11. SUKI
  12. K2|Grid.4FN
  13. Devil Fruit Users
  14. The Snails
  15. Magic Cosplay
  16. Team Error
  17. Team Error
  18. Anti-Scrub
  19. littlenaga
  20. IMBS-PsK
  21. Astalist
  22. Smiley
  23. 4 Down
  24. Natit Gaming
  25. waitGG
  26. The Xtreme Player
  27. LowPrio Gaminggg
  28. Fatihaar Gaming
  29. Fish The Superman (FTS)
  30. Sabun Warrior
  31. Sabun Warrior
  32. Throw Gaming
  33. WatchaGonnaDo
  34. Exclusive Knights
  35. Cyka-
  36. R4G3 Gaming

Registration:

Bracket:

Lobby Setup:

  • Server: Singapore
  • Radiant: Upper team in the bracket
  • First Pick: Random
  • Spectator: Enable
  • Version: Tournament
  • Mode: Captain Mode

Schedules:

Saturday, 14 March 2015 (SGT)

  • 1300 – 1400 Check In
  • 1400 – 1430 Bracket Preparation
  • 1430 Round 1 – BO1
  • 1600 Round 2 – BO1
  • 1730 Round 3 – BO1
  • 1900 Round 4 – BO1

Sunday, 15 March 2015 (SGT)

  • 1430 Round 5 – BO1
  • 1600 Round 6 – BO1
  • 1730 Round 7 – BO1
  • 1900 Round 8 – BO1

Registered Teams:

  1. Who You?
  2. Rex Regum Qeon
  3. 5 Delayed
  4. RAVEN
  5. Dream Five ID
  6. SkySquad
  7. Vegas Cyber Gaming
  8. CR”Project
  9. Vegas Mimo
  10. OverDosis
  11. RIP THE DREAM
  12. Script Coffe
  13. Stedium o2F
  14. Team Unity
  15. Team Begal
  16. [email protected]
  17. Whatever Crew
  18. NG
  19. Hello to Oral
  20. Team.Lucille!
  21. LOTARgaming
  22. GorillaGaming
  23. -LogHorizon-
  24. TitanicGaming
  25. Mysterious Player
  26. Pura-Pura Ninja
  27. MMH
  28. TitanicGaming
  29. Os-Prey
  30. Enemy Disclosure
  31. Vox Dei
  32. DarkLabeL Empire Esport
  33. RoughGamingTeam
  34. Searing Revenge
  35. Kappa Kingdom
  36. Decoros Forma
  37. Samudra Biru
  38. ROTE KONIG
  39. Electus
  40. Crazy Time
  41. ALLPOK GAMING
  42. VCS
  43. WTF (Wani Tarong Fast)
  44. Maximus
  45. Pudge Gaming Team
  46. Venko Fitore
  47. kayyisah gaming
  48. Sterke Eenheid Sport
  49. Team DSL
  50. Miss Panic
  51. Ethereal Frost
  52. Atlantis
  53. Team.Scythe
  54. INHABITANTS OF HELL
  55. Euphoric Team
  56. SDS
  57. The Mystery Team
  58. Kanaya.Esport
  59. Bibir Iwet Gaming Esport
  60. Mayonaise Special Team
  61. Classic 12A

Registration:

Bracket:

Lobby Setup:

  • Server: Singapore
  • Radiant: Upper team in the bracket
  • First Pick: Random
  • Spectator: Enable
  • Version: Tournament
  • Mode: Captain Mode

Schedules:

Saturday, 14 March 2015 (SGT)

  • 1300 – 1400 Check In
  • 1400 – 1430 Bracket Preparation
  • 1430 Round 1 – BO1
  • 1600 Round 2 – BO1
  • 1730 Round 3 – BO1
  • 1900 Round 4 – BO1

Sunday, 15 March 2015 (SGT)

  • 1430 Round 5 – BO1
  • 1600 Round 6 – BO1
  • 1730 Round 7 – BO1
  • 1900 Round 8 – BO1

Registered Teams:

  1. KOTH.Typhoon
  2. Speicher
  3. Octa Gaming
  4. Team AF
  5. KOTH.Agility
  6. Clan Ob
  7. PleaseReportTimbersaw
  8. Shooter Girl Lunatic Charm
  9. KUNG PAO
  10. HodT

Registration:

Bracket:

Lobby Setup:

  • Server: Singapore
  • Radiant: Upper team in the bracket
  • First Pick: Random
  • Spectator: Enable
  • Version: Tournament
  • Mode: Captain Mode

Schedules:

Saturday, 14 March 2015 (SGT)

  • 1300 – 1400 Check In
  • 1400 – 1430 Bracket Preparation
  • 1430 Round 1 – BO1
  • 1600 Round 2 – BO1
  • 1730 Round 3 – BO1
  • 1900 Round 4 – BO1

Sunday, 15 March 2015 (SGT)

  • 1430 Round 5 – BO1
  • 1600 Round 6 – BO1
  • 1730 Round 7 – BO1
  • 1900 Round 8 – BO1

Registered Teams:

  1. Monarchy Kingdom
  2. medel only
  3. Alecs and Company
  4. UWOTM8
  5. Baksi
  6. G’s Revenge
  7. Team 1kMMR
  8. Seven Lions
  9. Fat Kid Inside
  10. Escavalado
  11. TrackMate
  12. Aftermath
  13. Worst Generation
  14. Divergence
  15. CreamCarnival
  16. Pcfc.WePlay^
  17. Trackmate.Tric
  18. WatchaGonnaDo
  19. Dreaming of Forever

Registration:

Bracket:

Lobby Setup:

  • Server: Singapore
  • Radiant: Upper team in the bracket
  • First Pick: Random
  • Spectator: Enable
  • Version: Tournament
  • Mode: Captain Mode

Schedules:

Saturday, 14 March 2015 (SGT)

  • 1300 – 1400 Check In
  • 1400 – 1430 Bracket Preparation
  • 1430 Round 1 – BO1
  • 1600 Round 2 – BO1
  • 1730 Round 3 – BO1
  • 1900 Round 4 – BO1

Sunday, 15 March 2015 (SGT)

  • 1430 Round 5 – BO1
  • 1600 Round 6 – BO1
  • 1730 Round 7 – BO1
  • 1900 Round 8 – BO1

Registered Teams:

  1. Asterisk*
  2. Above All
  3. First Departure
  4. kanon
  5. VEYRON
  6. Kingdom
  7. Z10
  8. Team Bambi[S]

Registration:

Bracket:

Lobby Setup:

  • Server: Singapore
  • Radiant: Upper team in the bracket
  • First Pick: Random
  • Spectator: Enable
  • Version: Tournament
  • Mode: Captain Mode

Schedules:

Saturday, 14 March 2015 (SGT)

  • 1300 – 1400 Check In
  • 1400 – 1430 Bracket Preparation
  • 1430 Round 1 – BO1
  • 1600 Round 2 – BO1
  • 1730 Round 3 – BO1
  • 1900 Round 4 – BO1

Sunday, 15 March 2015 (SGT)

  • 1430 Round 5 – BO1
  • 1600 Round 6 – BO1
  • 1730 Round 7 – BO1
  • 1900 Round 8 – BO1

Registered Teams:

  1. Phoenix Cyber
  2. NVIDIA Aces
  3. Bất Cần Đời (Bat Can Doi )
  4. Your Mom’s Team

Registration:

Bracket:

Lobby Setup:

  • Server: Singapore
  • Radiant: Upper team in the bracket
  • First Pick: Random
  • Spectator: Enable
  • Version: Tournament
  • Mode: Captain Mode

Schedules:

Saturday, 14 March 2015 (SGT)

  • 1300 – 1400 Check In
  • 1400 – 1430 Bracket Preparation
  • 1430 Round 1 – BO1
  • 1600 Round 2 – BO1
  • 1730 Round 3 – BO1
  • 1900 Round 4 – BO1

Sunday, 15 March 2015 (SGT)

  • 1430 Round 5 – BO1
  • 1600 Round 6 – BO1
  • 1730 Round 7 – BO1
  • 1900 Round 8 – BO1

Registered Teams:

  1. Terminus E-sports
  2. Team RevivaL
  3. Epic Gaming
  4. Team.Unknown
  5. wAF
  6. Lucifer Kids.int
  7. Double Aegis
  8. Click And Search
  9. LeveL Gaming
  10. ISGS
  11. yongwarriors
  12. 1LLIONAIRE
  13. Team Elunes
  14. TeamYong
  15. Sixth Sense
  16. Killer i5
  17. Eternity Space
  18. No Practice Only Dreams
  19. DreM
  20. BBH

Registration:

Source:

 Organized By:  Powered By:
     

The organizer reserve the rights to modify or change the content of this document without any prior notice
Participants join the event on their own discretion. Any dispute please contact the organizer.